Focal Kanta N°1 - Walnut / Ivory Mat Front

Kód: 3296K9939
Neohodnotené
Značka: Focal
€2 999
Skladom (2 ks)
Variant
2 pásmový regálový reproduktor
• Ľanové meniče
• Berýliový výškový menič
• Frekvenčný rozsah 46Hz - 40kHz
• Citlivosť 88dB

Cena za kus

Detailné informácie

PODPORA
PODPORA
Formou online chatu 24h a omnoho viac
SPOLAHLIVOSŤ
SPOĽAHLIVOSŤ
Nakupujete u výhradného distribútora hi-fi značiek v ponuke
TRADÍCIA
TRADÍCIA
Sme na trhu s audio technikou od roku 1995
V.I.P. DORUČENIE
V.I.P. DORUČENIE
Každá objednávka nad 1200 € bude doručená našou spoločnosťou priamo do Vašich rúk

Podrobný popis

Tento regálový reproduktor sa skvele hodí do miestností, ktoré sú menšie ako 25 m2. Oddaný čo najvyššej kvalite reprodukcie zvuku s moderný a sviežim dizajnom – to je DNA radu Kanta. Po troch rokoch výskumu ponúka spoločnosť Focal spojenie svojich posledných inovácií: berýliový výškový menič s najnovšou 3. generáciou technológie Infinite Accoustic Loading a ľanové membrány pre basový a stredový menič. Výsledkom je tak naozaj presný, detailný a veľmi muzikálny zvuk. Reproduktor Kanta N°1 predstavuje začiatok novej éry aj pre tých najnáročnejších audiofilov. Prekvapenie čaká poslucháčov hneď na začiatku a to v podobe frekvenčnej odozvy v basovom pásme, ktorá je naozaj prekvapivá, keď prihliadneme na malé rozmery tohto reproduktora.

Ďalšou silnou stránkou radu Kanta je nádherný svieži dizajn, ktorý tvorí čerešničku na tomto okúzľujúcom reproduktore. V ponuke je dostupných osem rôznych prevedení predného panelu
(s matným alebo lesklým povrchom), s ktorými je možné vytvoriť naozaj rôznorodé štýly, v ktorých si každý nájde ten svoj. Aj vďaka tomu sa reproduktor Kanta stal veľmi štýlovým dizajnérskym kúskom, ktorý sa určite stane hviezdou interiéru u vás doma.

Spojenie berýlia a ľanu

V rade Kanta vývojári spoločnosti Focal prvýkrát skombinovali berýliový výškový menič a ľanové membrány. Práve ľan je odpoveďou na otázku, ktorý materiál použiť pre membrány, aby bolo možné dosiahnuť čo najpresnejší a najčistejší zvuk. Vďaka kombinácií berýlia a ľanu je zvuk reproduktorov radu Kanta muzikálny, presný a prekvapivo priestorový. Táto patentovaná ľanová membrána sa spoločnosti Focal osvedčila už predtým aj pri použití v segmente auto hi-fi. Stredový menič reproduktora využíva technológiu Tuned Mass Damping Suspension a každý jeden je taktiež vybavený motorom s technológiou Neutral Inductance Circuit, vďaka ktorej sa stabilizuje magnetické pole. Tým pádom je reprodukovaný zvuk čistý, presný a bas veľmi hlboký a pevný.

Reproduktorová ozvučnica z veľmi hustého polyméru

Všetky parametre reproduktorov radu Kanta sú definované s ohľadom na čo najdokonalejší zvuk: hustota a pevnosť predného panelu a materiálov ozvučnice, jemné okraje a dvojité otvory pre bassreflex. Predný panel bol vyrobený s nového typu materiálu, ktorý presne vyhovoval špecifickým požiadavkám na výsledný zvuk. Je vyrobený s jedného kusu vysoko hustého polyméru, ktorý je o 70% hustejší ako MDF, o 15% pevnejší a má lepšie tlmiace vlastnosti. Jednodielny predný panel úplne eliminuje akékoľvek difrakcie zvuku. Reproduktory radu Kanta taktiež využívajú technológiou Power Flow s dvoma otvormi pre bassreflex, aby sa zamedzilo basovej kompresii.

Štýl, a bodka!

Dizajnéri spoločnosti Focal sa znovu pozreli na zúbok technológií Focus Time, vďaka ktorej sú všetky meniče od ucha poslucháča v rovnakej vzdialenosti. Ozvučnica je skonštruovaná z jedného kusu tvarovaného dreva. Celkový charakter reproduktora dotvára aj podstava zo špeciálnej zliatiny zinku, hliníka, horčíka a medi. Použitím kombinácie týchto materiálov bolo možné dosiahnuť ohromujúcu stabilitu aj pri malom objeme podstavy. Vrch reproduktorovej ozvučnice je pokrytý sklom, krytky meničov je možné ľahko odmontovať a primontovať vďaka magnetom. Čerešničkou na torte sú ľanové membrány, ktorých vzhľad dáva absolútnu bodku za celkovým dojmom z týchto nádherných reproduktorov.

Stelesnenie špičkových technológií

Rad reproduktorov Kanta je výsledkom spojenia najnovších inovácií spoločnosti Focal: spojenie ľanových membrán a berýlia, IAL (Infinite Accoustic Loading) výškový menič novej generácie, technológie Neutral Inductance Circuit a Tuned Mass Damper Suspension. Jednoducho povedané, reproduktory radu Kanta v sebe skrývajú ohromný výkon, ktorý sa skrýva v úžasne vyzerajúcom zovňajšku, čím udávajú referenciu vo vyššej triede high-end reproduktorov.

Dizajn, aký sa len tak nevidí

Dizajnéri pracujúci na návrhu reproduktorov radu Kanta sa naozaj odviazali a potvrdili svoju reputáciu tímu, ktorý dokáže všetko naozaj oživiť. Práve kvôli tomu je vzhľad reproduktorov radu Kanta svieži, originálny, ktorý určite nikto neprehliadne. Využíva technológiu Focus Time, má nádhernú siluetu... Doprajte svojej hudbe nový vzhľad!

Domáce kino, ktoré vás úplne vtiahne do deja


Úžasný výkon a prednes reproduktorov radu Kanta sa nádherne prejaví aj pri zapojení do vášho domáceho kina: pár stĺpových reproduktorov Kanta N°2 alebo KantaN°3 kombinovaných so stredovým reproduktorom Kanta Center, vďaka ktorému získate absolútne neuveriteľný prednes dialógov. Do tohto setu skvele zapadne aj Subwoofer Sub 1000 F. V kombinácií so zabudovateľnými reproduktormi 300 ICW 4 budú zážitkom z takéhoto domáceho kina so zvukom Dolby Atmos, DTS X alebo Auro-3D ohúrení aj tí najväčší filmový fajnšmekri.

Technické parametre


 • Typ: 2-pásmový basreflexový regálový reproduktor
 • Meniče:
  • 16.5 cm ľanový stredobasový menič
  • 27 mm berýliový výškový menič
 • Citlivosť (2,83V / 1m): 88 dB
 • Frekvenčná odozva (+/- 3 dB): 46 Hz – 40 kHz
 • Najnižší frekvenčný bod (- 6 dB): 42 Hz
 • Nominálna impedancia: 8 Ω
 • Minimálna impedancia: 3.9 Ω
 • Deliaca frekvencia: 2 400 Hz
 • Rozmery (V x Š x H): 42.2 x 23.4 x 39.1 cm
 • Váha: 15kg (vrátane balenia)

Dodatočné parametre

Kategória: Regálové reproduktory
Varianta: Slonovinová matná + orech matný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: