Focal Kanta N°2 - Walnut / Ivory Mat

Kód: 2443K6114
Neohodnotené
Značka: Focal
€4 499
Skladom do 10 dní
Variant
3 pásmový stĺpový reproduktor
• Ľanové meniče
• Berýliový výškový menič
• Frekvenčný rozsah 35Hz - 40kHz
• Citlivosť 91dB

Cena za kus

Detailné informácie

PODPORA
PODPORA
Formou online chatu 24h a omnoho viac
SPOLAHLIVOSŤ
SPOĽAHLIVOSŤ
Nakupujete u výhradného distribútora hi-fi značiek v ponuke
TRADÍCIA
TRADÍCIA
Sme na trhu s audio technikou od roku 1995
V.I.P. DORUČENIE
V.I.P. DORUČENIE
Každá objednávka nad 1200 € bude doručená našou spoločnosťou priamo do Vašich rúk

Podrobný popis

Focal Kanta No. 2
3-pásmové stĺpové reprosústavy

Focal Kanta No. 2 sú originálne reprosústavy, s ktorými vstúpite do sveta vašej hudby. Ich vyhotovenie predstavuje spojenie prísnych pravidiel akustiky s estetikou bývania – je to DNA, ktorú dostal Focal Kanta No. 2 do vienka. Model je výsledkom intenzívneho trojročného výskumu vývojárov firmy Focal a prvým modelom z pripravovanej série Kanta. Reprosústavy získali vďaka tímu konštruktérov výberom a použitím nových materiálov v kombinácii s efektným dizajnom, silnú identitu. Focal ponúka doteraz nerealizované zlúčenie dvoch najmodernejších technológií – kombináciu basových a stredotónových reproduktorov s ľanovými membránami FLAX s vysokotónovým meničom IAL3 s berýliovou membránou. Výsledok je presný, éterický a detailný zvuk, ktorý napĺňa poslucháča príjemným teplom a muzikálnosťou. Reprosústavy Focal Kanta No. 2 predstavujú začiatok novej éry pre milovníkov kvalitného zvuku.

Ideálne spojenie vlastností ľanu a berýlia

K myšlienke spojiť akustické vlastnosti ľanu a berýlia pristúpil Focal prvýkrát. Sendvičová membrána reproduktora vyrobená technológiou FLAX produkuje vďaka výborným tlmiacim vlastnostiam a nízkej špecifickej hmotnosti ľanu hladký zvuk s rýchlou impulznou odozvou. V spojení s výškovým reproduktorom s ultraľahkou berýliovou membránou vzniká spojenie, ktoré je zárukou presnej a príjemnej reprodukcie. Ľanová membrána FLAX chránená patentom už zaznamenala veľký úspech pri reprosústavách určených na domáce použitie i na ozvučenie automobilov. Na výnimočnú kontrolu zvuku využívajú basové a stredotónové reproduktory systém stabilizácie magnetického poľa NIC (Neutral Inductance Circuit), stredotónový reproduktor i špeciálny záves membrány TMD (Tuned Mass Damping). Tieto technológie sa osvedčili v úspešnej sérii Focal Sopra.

Ozvučnica a technológia HDP

Konštrukcia ozvučnice je podriadená primárnemu zámeru, ktorým je vytvorenie reprosústavy s presným, jemným a príjemným prejavom. To platí nielen o zaoblenej prednej stene kabinetu, ale aj o vnútorných spevňovacích výstužiach, o vnútornom členení a o riešení basreflexových rezonátorov. Predný panel je vyrobený z jedného kusa nového, akusticky ideálneho polyméru HDP (High Density Polymer). Tento materiál má vynikajúce vlastnosti – v porovnaní s doskou MDF je o 70 % hustejší, o 15 % tuhší a poskytuje o 25 % väčšie tlmenie. Zaoblené hrany prednej steny úplne eliminujú nežiaduce zvukové difrakcie. Model Kanta disponuje aj technológiou Power Flow s dvomi basreflexovými otvormi (na prednej a zadnej strane), ktoré optimalizujú akustický tlak v oblasti basov. Samotná ozvučnica je vyrobená z vrstveného materiálu MDF.

Nový vysokotónový reproduktor


Skreslenie je nepriateľom akustiky. Výskum spoločnosti Focal je trvale zameraný na riešenie tohto problému v celom vyžarovanom akustickom pásme. V modeli Kanta vytvorili vysokotónový menič IAL3 s ultraľahkou membránou z čistého berýlia, ktorý kombinuje princípy IAL (Infinite Acoustic Loading) a IHL (Infinite Horn Load), prvýkrát použité v modeloch série Sopra. Obidva napomáhajú pri absorpcii vĺn produkovaných zadnou stranou membrány, eliminujú rezonancie meniča a minimalizujú jeho skreslenie.

Vyvážený, štýlový dizajn

Aj pri modeli Kanta venovali vývojári spoločnosti Focal pozornosť optimalizácii vzdialenosti vyžarovania meničov od ucha poslucháča ich naklonením tzv. „Focus Time“. Ten upravuje vyžarovanie reproduktorov do oblasti optimálneho smerového vnemu ucha. Predná stena je vyrobená z jedného kusa tvarovaného polyméru. Ozvučnica stojí na podstave Zamac, ktorú tvorí tlakový kovový odliatok s integrovanými a nastaviteľnými nožičkami konštrukcie hrot-miska. Celok je tak veľmi stabilný a esteticky vyvážený. Hornú plochu ozvučnice kryje sklo, reproduktory chránia magneticky prichytené mriežky. Po ich odstránení sa odhalia membrány FLAX, ktoré dodávajú modelu Kanta jeho jedinečný, dizajnovo čistý štýl.

Povrchová úprava – moderna i klasika


K dispozícii je široká škála povrchových lakov, ktoré sa hodia do každého interiéru. Zadná časť ozvučnice je farebne buď čierna s vysokým leskom alebo v orechovej dyhe. Oba varianty ponúkajú štyri odtiene prednej polymérovej steny v dvoch povrchoch. Čierne s vysokým leskom sú k dispozícii s čiernym (Black Lacquer), bielym (High Gloss Carrara White), modrým (Gauloise Blue) a žltým (Solar Yellow) lakom. Modely s drevenou povrchovou úpravou sú v ponuke v štyroch odtieňoch lakov dyhy – slonová kosť (Matt Finish Ivory), šedá (Warm Taupe), modrá (Gauloise Blue) a tmavošedá (Dark Grey).

Popis reprosústavy


Kanta No. 2 je trojpásmová stĺpová reprosústava na audiofilské použitie s moderným dizajnom a ozvučnicou typu basreflex s vyústením basfelexových otvorov dopredu i dozadu. Osadenie tvoria štyri reproduktory. Pre basové pásmo sú dva s priemerom 165 mm s ľanovými sendvičovými membránami typu FLAX, pásmo stredných kmitočtov pokrýva jeden reproduktor s priemerom 165 mm s membránou FLAX a TMD závesom. Všetky meniče FLAX sú vybavené systémom zvýšeného sýtenia v magnetickom obvode NIC. Vysoké kmitočty vyžaruje jeden menič IAL3 s invertnou berýliovou membránou so systémom tlmenia IAL a IHL. Reprosústavy sú ideálne do miestností s plochou do 30 m2, v prípade potreby až do 60 m2. Kompletnú reprosústavu vrátane meničov vyrába spoločnosť Focal so sídlom vo Francúzsku.

Technické parametre:
 • Typ: trojpásmová stĺpová reprosústava s ozvučnicou typu basreflex
 • Použité reproduktory:
  • Pásmo basových kmitočtov:
   • 2 ks basový reproduktor s priemerom 165 mm s magnetickým obvodom NIC a membránou FLAX
  • Pásmo stredných kmitočtov:
   • 1 ks stredotónový reproduktor s priemerom 165 mm s membránou FLAX, s magnetickým obvodom NIC a TMD závesom
  • Pásmo vysokých kmitočtov:
   • 1 ks vysokotónový reproduktor IAL3 s inverznou berýliovou membránou s priemerom 27 mm
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 91 dB
 • Frekvenčný rozsah: (+/- 3dB): 35 Hz – 40 kHz
 • Dolný rezonančný kmitočet: (- 6 dB): 29 Hz
 • Menovitá impedancia: 8 Ω
 • Minimálna impedancia: 3,1 Ω
 • Odporúčaný výkon zosilňovača: 40 – 300 W
 • Deliace frekvencie výhybky: 260 Hz, 2 700 Hz
 • Rozmery (V x Š x H): 1 118 x 477 x 321 mm
 • Čistá hmotnosť (s prednou mriežkou): 35 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Stĺpové reproduktory
Varianta: Walnut / Ivory Mat Front

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: