Focal Kanta Center - Black

Kód: 3299K9942
Neohodnotené
Značka: Focal
€2 999
Skladom do 10 dní
Variant
2 pásmový stredový reproduktor
• Ľanové meniče
• Berýliový výškový menič
• Skvelý pre domáce kino z radu Kanta
• Frekvenčný rozsah 55Hz - 40kHz
• Citlivosť 91dB

Detailné informácie

PODPORA
PODPORA
Formou online chatu 24h a omnoho viac
SPOLAHLIVOSŤ
SPOĽAHLIVOSŤ
Nakupujete u výhradného distribútora hi-fi značiek v ponuke
TRADÍCIA
TRADÍCIA
Sme na trhu s audio technikou od roku 1995
V.I.P. DORUČENIE
V.I.P. DORUČENIE
Každá objednávka nad 1200 € bude doručená našou spoločnosťou priamo do Vašich rúk

Podrobný popis

Kanta Center je skvelým doplnkom radu Kanta pre tých, ktorí majú záujem si z týchto reproduktorov vytvoriť multikanálovú zostavu. Pri akejkoľvek počúvanej hlasitosti je tento stredový reproduktor rovnako výkonný. Je teda skvelým doplnkom v kombinácií so stĺpovými reproduktormi Kanta N°2 alebo Kanta N°3, prípadne s regálovými reproduktormi Kanta N°1. Vďaka extrémnej prenosnosti zvuku vo vyššom strednom pásme a rovnováhe tonality je stredový reproduktor Kanta Center použiteľný naozaj pre široké spektrum zostáv domáceho kina. Filmoví nadšenci budú fakt prekvapený čistotou zvuku a zrozumiteľnosťou reči v dialógoch, ktoré sú pri tomto reproduktore obe na oveľa vyššej úrovni ako je u iných výrobcov reproduktorov bežné. Taktiež aj pozoruhodná neutralita tohto reproduktora z neho robí vhodného kandidáta pre dychberúci zážitok z vášho domáceho kina. V prípade že máte záujem o naozaj high-end domáce kino odporúčame ešte Subwoofer Sub 1000 F ako doplnok celkovej zostavy. V kombinácií so zabudovateľnými reproduktormi 300 ICW 4 budú zážitkom z takéhoto domáceho kina so zvukom Dolby Atmos, DTS X alebo Auro-3D ohúrení aj tí najväčší filmový fajnšmekri.

Spojenie berýlia a ľanu

V rade Kanta vývojári spoločnosti Focal prvýkrát skombinovali berýliový výškový menič a ľanové membrány. Práve ľan je odpoveďou na otázku, ktorý materiál použiť pre membrány, aby bolo možné dosiahnuť čo najpresnejší a najčistejší zvuk. Vďaka kombinácií berýlia a ľanu je zvuk reproduktorov radu Kanta muzikálny, presný a prekvapivo priestorový. Táto patentovaná ľanová membrána sa spoločnosti Focal osvedčila už predtým aj pri použití v segmente auto hi-fi. Stredový menič reproduktora využíva technológiu Tuned Mass Damping Suspension a každý jeden je taktiež vybavený motorom s technológiou Neutral Inductance Circuit, vďaka ktorej sa stabilizuje magnetické pole. Tým pádom je reprodukovaný zvuk čistý, presný a bas veľmi hlboký a pevný.

Reproduktorová ozvučnica z veľmi hustého polyméru

Všetky parametre reproduktorov radu Kanta sú definované s ohľadom na čo najdokonalejší zvuk: hustota a pevnosť predného panelu a materiálov ozvučnice, jemné okraje a dvojité otvory pre bassreflex. Predný panel bol vyrobený s nového typu materiálu, ktorý presne vyhovoval špecifickým požiadavkám na výsledný zvuk. Je vyrobený s jedného kusu vysoko hustého polyméru, ktorý je o 70% hustejší ako MDF, o 15% pevnejší a má lepšie tlmiace vlastnosti. Jednodielny predný panel úplne eliminuje akékoľvek difrakcie zvuku. Reproduktory radu Kanta taktiež využívajú technológiou Power Flow s dvoma otvormi pre bassreflex, aby sa zamedzilo basovej kompresii.

Štýl, a bodka!

Dizajnéri spoločnosti Focal sa znovu pozreli na zúbok technológií Focus Time, vďaka ktorej sú všetky meniče od ucha poslucháča v rovnakej vzdialenosti. Ozvučnica je skonštruovaná z jedného kusu tvarovaného dreva. Celkový charakter reproduktora dotvára aj podstava zo špeciálnej zliatiny zinku, hliníka, horčíka a medi. Použitím kombinácie týchto materiálov bolo možné dosiahnuť ohromujúcu stabilitu aj pri malom objeme podstavy. Vrch reproduktorovej ozvučnice je pokrytý sklom, krytky meničov je možné ľahko odmontovať a primontovať vďaka magnetom. Čerešničkou na torte sú ľanové membrány, ktorých vzhľad dáva absolútnu bodku za celkovým dojmom z týchto nádherných reproduktorov.

Stelesnenie špičkových technológií

Rad reproduktorov Kanta je výsledkom spojenia najnovších inovácií spoločnosti Focal: spojenie ľanových membrán a berýlia, IAL (Infinite Accoustic Loading) výškový menič novej generácie, technológie Neutral Inductance Circuit a Tuned Mass Damper Suspension. Jednoducho povedané, reproduktory radu Kanta v sebe skrývajú ohromný výkon, ktorý sa skrýva v úžasne vyzerajúcom zovňajšku, čím udávajú referenciu vo vyššej triede high-end reproduktorov.

Dizajn, aký sa len tak nevidí

Dizajnéri pracujúci na návrhu reproduktorov radu Kanta sa naozaj odviazali a potvrdili svoju reputáciu tímu, ktorý dokáže všetko naozaj oživiť. Práve kvôli tomu je vzhľad reproduktorov radu Kanta svieži, originálny, ktorý určite nikto neprehliadne. Využíva technológiu Focus Time, má nádhernú siluetu... Doprajte svojej hudbe nový vzhľad!

Domáce kino, ktoré vás úplne vtiahne do deja

Úžasný výkon a prednes reproduktorov radu Kanta sa nádherne prejaví aj pri zapojení do vášho domáceho kina: pár stĺpových reproduktorov Kanta N°2 alebo KantaN°3 kombinovaných so stredovým reproduktorom Kanta Center, vďaka ktorému získate absolútne neuveriteľný prednes dialógov. Do tohto setu skvele zapadne aj Subwoofer Sub 1000 F. V kombinácií so zabudovateľnými reproduktormi 300 ICW 4 budú zážitkom z takéhoto domáceho kina so zvukom Dolby Atmos, DTS X alebo Auro-3D ohúrení aj tí najväčší filmový fajnšmekri.

Technické parametre
 • Typ: 2-pásmový basreflexový stredový reproduktor
 • Meniče:
  • 16.5 cm ľanový stredobasový menič
  • 27 mm berýliový výškový menič
 • Citlivosť (2.83V / 1m): 91 dB
 • Frekvenčná odozva (+/- 3 dB): 55 Hz – 40 kHz
 • Najnižší frekvenčný bod (- 6 dB): 50 Hz
 • Nominálna impedancia: 8 Ω
 • Minimálna impedancia: 3,5 Ω
 • Odporúčaný výkon zosilňovača: 40 – 200 W
 • Deliaca frekvencia: 2 400 Hz
 • Rozmery:  24,6 x 56,1 x 39,3 cm
 • Váha: 21 kg (vrátane balenia)

Dodatočné parametre

Kategória: Stredové reproduktory
Varianta: Black HG / Black Lqr HG Front

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: