Focal Sopra N°2 antracitová

Kód: 4158
Neohodnotené
Značka: Focal
€7 999
Skladom do 10 dní
3 pásmový stĺpový reproduktor
Pre miestnosti od 30 - 70m2
Berýliový výškový menič
Frekvenčný rozsah 34Hz - 40kHz
Citlivosť 91dB

Cena za kus

Detailné informácie

PODPORA
PODPORA
Formou online chatu 24h a omnoho viac
SPOLAHLIVOSŤ
SPOĽAHLIVOSŤ
Nakupujete u výhradného distribútora hi-fi značiek v ponuke
TRADÍCIA
TRADÍCIA
Sme na trhu s audio technikou od roku 1995
V.I.P. DORUČENIE
V.I.P. DORUČENIE
Každá objednávka nad 1200 € bude doručená našou spoločnosťou priamo do Vašich rúk

Podrobný popis

SOPRA N° 2
Čistota, harmonická bohatosť a presnosť zvukovej scény Focal Sopra n2 je zárukou intenzívneho emocionálneho zážitku.
Nastolenie novej kvality súčasných prémiových reprosústav.
Model Focal Sopra n2 začína novú éru pre "Premium High End" reproduktorov stanovením nových kvalitatívnych kritérií. Kompaktný, moderný, čistý dizajn, výraz… to všetko sú základné faktory pre jeho zabezpečenie dokonalej integrácie výrobku do Vášho interiéru.
Vybavený najlepšími stredo-pásmovými meničmi vyvinutými spoločnosťou Focal, s technológiami NIC a TMD Sopra n2 posúva hranice reprodukciu zvuku, hlavne pokiaľ ide o plnosť a transparentnosť, a to vo veľmi kompaktnom vyhotovení. Na rozdiel od rady Utopia, ktorá je zo svojej podstaty extravagantná a nemá žiadne limity veľkosti, Sopra si kladie za cieľ maximálnu integritu s cieľom zabezpečiť bezproblémovú integráciu do primerane veľkých miestností.

Technologické inovácie
NIC - Neutral inductance circuit - Stabilizácia magnetického poľa
Vždy sme venovali veľkú pozornosť magnetickému obvodu ako zásadného aspektu práce reproduktoru. Presnosť a detail reprodukciu zvuku veľmi závisí na stabilite magnetického poľa. Po prelomení limitov použitím elektromagnetickej technológie v modeloch Grande Utopia EM a Stella Utopia EM, náši technici zistili, že magnetické pole sa mení bez ohľadu na to akej je intenzity. V skutočnosti nie je stabilné, pretože je ovplyvňované tromi faktormi: pohybom kmitacej cievky (Lenzov zákon), prúd prechádzajúci cez ňu (Foucaultov prúd) a prenášanou frekvenciou. V dôsledku sa permanentné magnetické pole pohybujúcou sa kmitaciou cievkou značne mení a vnáša do reprodukcie značné nepresnosti.
Technológia NIC spočíva v použití Faradayovho prstenca, ktorého tvar, rozmery, materiál a umiestnenie sa podarilo optimalizovať tak, aby magnetické pole nebolo ovplyvnené polohou kmitacej cievky, podľa intenzity alebo frekvencie prúdu prechádzajúceho cez ňu. Toto riešenie umožňuje riadiť magnetické pole, znížiť dopady skreslenia a dodať zvuku vysoké rozlíšenie a bezprecedentnú dynamiku.

TMD - Tuned mass damper - Sofistikovaný záves membrány reproduktoru
Bezpochyby najzložitejšie je vo zvukovom akustickom systéme odladiť stredné kmitočtové pásmo. Vďaka najmodernejšej analýze naše tímy odhalili rezonanciou, ktorá vzniká na závese membrány, ktorý spája samotnú membránu s telom koša reproduktora. Všetky pokusy o vyriešenie tohto javu v minulosti mali za následok zvýšenie hmotnosti kmitacieho systému s jeho odozvou na mechanické chovanie a akustické charakteristiky meniča. Základnou myšlienkou bolo aplikovať technológie použité pre ochranu výškových stavieb proti zemetraseniu, alebo riešenie zavesenia kolies závodných automobilov. Táto technológia sa nazýva "Tuned Mass Damper" – pomocou presne stanovenej pridanej hmotnosti, ktorá sa pohybuje v opačnej fáze ako riadená hmotnosť a získava nad jej rezonanciou kontrolu.

Mechanicky patentovaná inovácia „Tuned Mass Damper“ spočíva v dvoch sústredných dutých krúžkov aplikovaných na závese meniča tak, aby sa zabránilo deformácii membrány a to bez vplyvu na dynamiku. V podstatnej miere sa tým znižuje skreslenie a zvyšuje rozlíšenie meniča.
IHL - Infinite Horn Loading - Špeciálna ozvučnica berýliového reproduktoru

Naše berýliové vysokotónové meniče majú neuveriteľne ľahkú a extrémne pevnú membránu, ktorá sa vyznačuje transparentným a dynamickým zvukom. Jeho hlavné obmedzenie, ako ostatne u všetkých podobných konštrukcií pramení z kompresie vzduchu, ktorá je produkovaná zadnou časťou membrány v obmedzenom priestore a môže produkovať interferencie majúce vplyv na definíciu zvuku. Ideálne riešenie je nekonečný priestor za membránou, čo je však v praxi nerealizovateľné. Požiadavka na tento kompaktný model bola, aby čo najväčšia časť ozvučnice bola využitá pre pracovný objem stredotónového meniča a basových meničov. Museli sme preto preskúmať ďalšie možnosti konštrukcie a umiestnenia vysokotónového meniča, čo viedlo ku vzniku samostatného modulu systému IHL.

Zadná strana membrány berýliového meniča vyžaruje do malej komôrky ktorá prechádza do špeciálneho zvukovodu v tvare trúbky a je vyplnená tlmiacim materiálom. Zvuková vlna je postupne, veľmi jemne eliminovaná až sa akustická impedancia reproduktoru priblíži k nule a nemá už vplyv na vyžarovanie membrány reproduktoru. Tým sa jeho skreslenie znižuje až o 30% a maximálne sa využíva jeho akustický tlak smerujúci dopredu. Tento systém máme patentovaný.

Návrh, konštrukčné a estetické vyhotovenie
Rada Focal Sopra je určená pre najnáročnejších a vášnivých zvukových nadšencov. Spája precízne technické vyhotovenie s pôsobivým dizajnovým návrhom pre umiestneniu do elegantných interiérov. Preto povrchovú úpravu tvorí rad farebných lakov a ušľachtilých povrchových dýh v snahe vytvoriť žiadanú eleganciu. Značné úsilie bolo vyvinuté pre riešenie prednej strany ozvučnice, ktorá rešpektuje akustické nároky na tvar vyústenia reproduktorov a estetické požiadavky.

Konštrukcia Focal Sopra n2 je štruktúrovaná okolo prostrednej výškovej časti, kĺbovo zalomená. Tento samostatný diel zhotovený zo vstrekovaného polyuretánu spája spodné a horné časti ozvučnice tak, aby boli voči sebe naklonené spôsobom nazvaným "Focus Time" (akustická konvergencia pásiem). Je to tiež prvok umožňujúci voľný návrh samostatnej, akusticky izolovanej časti výškového reproduktoru. Prispieva k vysokej tuhosti konštrukcie ako celku, jej kompaktnosti s optimalizuje využitie priestoru pre sekciou stredného pásma.

Kontrolovaný bas a maximálna kompaktnosť
Dva 18 cm basové reproduktory s indukčnými magnetickými obvodmi naplno ťažia z kapacity aktívneho objemu, preto výškový reproduktor a jeho systém IHL je v samostatnej sekcii. Naviac, vďaka konštrukcii „Gamma structure“ disponuje basová sekcia 69 mm hrubým predným panelom sendvičovej konštrukcie, ktorý dáva ozvučnici vynikajúcu tuhosť, v tejto objemovej triede nevídanú. 55 kg hmotnosti Sopra n2 je vyvážená hodnota spájajúca dokonalú stabilitu, tuhosť a zároveň kompaktnosť s jednoznačnou odozvou na špičkové akustické výsledky, ktorých reproduktor dosahuje. Model je určený na ozvučenie miestností v ideálnom prípade s plochou od 30 do 70 m².
„Made in France“

Ozvučnice rady Sopra sú navrhované a vyrábané v Bourbon-Lancy (Burgundsko) rovnakým výrobným procesom ako rada Utopia
Basové a výškové reproduktory sú vyrábané v Saint-Etienne. Všetky meniče rady Sopra sú vyrobené výhradne vo Francúzsku s náročnou výstupnou kontrolou zaručujúcou unikátnu zvukovú kvalitu našich meničov.

Technické parametre
 • 3 – pásmový bassreflexový stĺpový reproduktor
 • Menič basový 2× 18 cm “W“
 • Menič stredobasový 1× 16,5 cm – “W“ so závesom TMD a NIC
 • Menič výškový 1× 25 mm, IHL Beryllium IAL2®, invertný
 • Frekvenčný rozsah (±3 dB): 34 Hz – 40 kHz
 • Najnižší frekvenčný bod (-6 dB): 28 Hz
 • Citlivosť (2.83 V / 1 m): 91 dB
 • Nominálna impedancia: 8 Ω
 • Minimálna impedancia: 3.1 Ω
 • Odporúčaný príkon zosilňovača: 40 – 300 W
 • Deliaca frekvencia: 250 / 2200 Hz
 • Rozmery (V׊×H): 1190×358×540 mm
 • Hmotnosť: 55 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: