Focal Kanta N°3 - Walnut/Ivory Mat

Kód: 3295K9931
Neohodnotené
Značka: Focal
€5 999
Skladom do 10 dní
Variant
3 pásmový stĺpový reproduktor
• Ľanové meniče
• Berýliový výškový menič
• Frekvenčný rozsah 33Hz - 40kHz
• Citlivosť 91dB

Cena za kus

Detailné informácie

PODPORA
PODPORA
Formou online chatu 24h a omnoho viac
SPOLAHLIVOSŤ
SPOĽAHLIVOSŤ
Nakupujete u výhradného distribútora hi-fi značiek v ponuke
TRADÍCIA
TRADÍCIA
Sme na trhu s audio technikou od roku 1995
V.I.P. DORUČENIE
V.I.P. DORUČENIE
Každá objednávka nad 1200 € bude doručená našou spoločnosťou priamo do Vašich rúk

Podrobný popis


Kanta N°3 je referenčným modelom radu Kanta – tento high-end reproduktor výborne kombinuje hĺbku, pevnosť a prednes zvuku vychádzajúceho z basového meniča. Presnosť a neutralita stredového pásma je taktiež priam úžasná. Výškový menič s technológiou Infinite Accoustic Loading dokáže reprodukovať aj tie najmenšie detaily s absolútnou presnosťou. Výsledkom je teda presný a veľmi detailný zvuk, ktorý je úžasne holograficky priestorový a veľmi muzikálny. Pre milovníkov zvuku je reproduktor Kanta N°3 stelesnením začiatku novej éry vo svete high-end reproduktorov vyššej triedy. Reproduktor Kanta N°3 najlepšie hrá vo väčších miestnostiach od 40 do 80 m2.
Sústredenie sa na čo najlepší akustický výkon a svieži, moderný vzhľad – tieto vlastnosti sú zapísané v DNA radu Kanta. Po troch rokoch výskumu ponúka spoločnosť Focal v tomto reproduktore kombináciu exkluzívnych technológií: spojenie berýlia v úplne novom výškovom meniči s 3. generáciou technológie Infinite Accoustic Loading a ľanu pre stredový a basový menič.

Ďalšou silnou stránkou radu Kanta je nádherný svieži dizajn, ktorý tvorí čerešničku na tomto okúzľujúcom reproduktore. V ponuke je dostupných osem rôznych prevedení predného panelu (s matným alebo lesklým povrchom), s ktorými je možné vytvoriť naozaj rôznorodé štýly, v ktorých si každý nájde ten svoj. Aj vďaka tomu sa reproduktor Kanta stal veľmi štýlovým dizajnérskym kúskom, ktorý sa určite stane hviezdou interiéru u vás doma.

Spojenie berýlia a ľanu

V rade Kanta vývojári spoločnosti Focal prvýkrát skombinovali berýliový výškový menič a ľanové membrány. Práve ľan je odpoveďou na otázku, ktorý materiál použiť pre membrány, aby bolo možné dosiahnuť čo najpresnejší a najčistejší zvuk. Vďaka kombinácií berýlia a ľanu je zvuk reproduktorov radu Kanta muzikálny, presný a prekvapivo priestorový. Táto patentovaná ľanová membrána sa spoločnosti Focal osvedčila už predtým aj pri použití v segmente auto hi-fi. Stredový menič reproduktora využíva technológiu Tuned Mass Damping Suspension a každý jeden je taktiež vybavený motorom s technológiou Neutral Inductance Circuit, vďaka ktorej sa stabilizuje magnetické pole. Tým pádom je reprodukovaný zvuk čistý, presný a bas veľmi hlboký a pevný.

Reproduktorová ozvučnica z veľmi hustého polyméru


Všetky parametre reproduktorov radu Kanta sú definované s ohľadom na čo najdokonalejší zvuk: hustota a pevnosť predného panelu a materiálov ozvučnice, jemné okraje a dvojité otvory pre bassreflex. Predný panel bol vyrobený s nového typu materiálu, ktorý presne vyhovoval špecifickým požiadavkám na výsledný zvuk. Je vyrobený s jedného kusu vysoko hustého polyméru, ktorý je o 70% hustejší ako MDF, o 15% pevnejší a má lepšie tlmiace vlastnosti. Jednodielny predný panel úplne eliminuje akékoľvek difrakcie zvuku. Reproduktory radu Kanta taktiež využívajú technológiou Power Flow s dvoma otvormi pre bassreflex, aby sa zamedzilo basovej kompresii.

Štýl, a bodka!

Dizajnéri spoločnosti Focal sa znovu pozreli na zúbok technológií Focus Time, vďaka ktorej sú všetky meniče od ucha poslucháča v rovnakej vzdialenosti. Ozvučnica je skonštruovaná z jedného kusu tvarovaného dreva. Celkový charakter reproduktora dotvára aj podstava zo špeciálnej zliatiny zinku, hliníka, horčíka a medi. Použitím kombinácie týchto materiálov bolo možné dosiahnuť ohromujúcu stabilitu aj pri malom objeme podstavy. Vrch reproduktorovej ozvučnice je pokrytý sklom, krytky meničov je možné ľahko odmontovať a primontovať vďaka magnetom. Čerešničkou na torte sú ľanové membrány, ktorých vzhľad dáva absolútnu bodku za celkovým dojmom z týchto nádherných reproduktorov.

Stelesnenie špičkových technológií


Rad reproduktorov Kanta je výsledkom spojenia najnovších inovácií spoločnosti Focal: spojenie ľanových membrán a berýlia, IAL (Infinite Accoustic Loading) výškový menič novej generácie, technológie Neutral Inductance Circuit a Tuned Mass Damper Suspension. Jednoducho povedané, reproduktory radu Kanta v sebe skrývajú ohromný výkon, ktorý sa skrýva v úžasne vyzerajúcom zovňajšku, čím udávajú referenciu vo vyššej triede high-end reproduktorov.

Dizajn, aký sa len tak nevidí


Dizajnéri pracujúci na návrhu reproduktorov radu Kanta sa naozaj odviazali a potvrdili svoju reputáciu tímu, ktorý dokáže všetko naozaj oživiť. Práve kvôli tomu je vzhľad reproduktorov radu Kanta svieži, originálny, ktorý určite nikto neprehliadne. Využíva technológiu Focus Time, má nádhernú siluetu... Doprajte svojej hudbe nový vzhľad!

Domáce kino, ktoré vás úplne vtiahne do deja

Úžasný výkon a prednes reproduktorov radu Kanta sa nádherne prejaví aj pri zapojení do vášho domáceho kina: pár stĺpových reproduktorov Kanta N°2 alebo KantaN°3 kombinovaných so stredovým reproduktorom Kanta Center, vďaka ktorému získate absolútne neuveriteľný prednes dialógov. Do tohto setu skvele zapadne aj Subwoofer Sub 1000 F. V kombinácií so zabudovateľnými reproduktormi 300 ICW 4 budú zážitkom z takéhoto domáceho kina so zvukom Dolby Atmos, DTS X alebo Auro-3D ohúrení aj tí najväčší filmový fajnšmekri.

Technické parametre
 • Typ: 3-pásmový stĺpový basreflexový reproduktor
 • Meniče:
  • 2 x 21 cm ľanový menič
  • 16.5 cm stredový menič
  • 27 mm berýliový výškový menič
 • Citlivosť (2,83V / 1m): 91 dB
 • Frekvenčná odozva (+/- 3 dB): 33 Hz – 40 kHz
 • Najnižší frekvenčný bod (- 6 dB): 26 Hz
 • Nominálna impedancia: 8 Ω
 • Minimálna impedancia: 3 Ω
 • Odporúčaný výkon zosilňovača: 40 – 400 W
 • Deliaca frekvencia: 250 Hz – 2 500 Hz
 • Rozmery (V x Š x H): 128 cm x 38,6 cm x 52 cm
 • Váha: 53 kg (vrátane balenia)

Dodatočné parametre

Kategória: Stĺpové reproduktory
Varianta: Walnut / Ivory Mat Front

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: